TERMAL SUYUN FAYDALARI NELERDİR?
right
left

TERMAL SUYUN FAYDALARI

Doğanın insanlığa sunduğu en değerli hediyelerden birisi olan yer altı kaynak suları içeriklerine ve kullanım yöntemlerine göre farklı şekillerde insanlara şifa, sağlık ve konfor sağlayan etkileri ile bilinirler. Yer kürenin kabuğundan yükselen ve jeotermal olarak ısınan sulara genel olarak termal adı verilmektedir. Termal su kullanımının yapıldığı alanların tarihi ise oldukça eskidir. Kaplıca, kudret hamamı gibi isimlerle de tanımlanan termal su kullanım alanları günümüzde otel konforu ile buluşuyor.

“Euphoria Hotels olarak tüm misafirlerimizin konforlu bir konaklama deneyimi yaşarken aynı zamanda devam eden tıbbi tedavileri için destekleyici olarak termal sulardan yararlanmasına imkan sunuyoruz. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan sadece etkili bir dinlenme deneyimi yaşamak isteyen misafirlerimizi de ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Kaplıca Nedir? Termal Oteller Hakkında Bilinmesi Gerekenler

“Kaplıca nedir? Termal oteller ile kaplıca arasında ne fark vardır? Termal tatil yapmak isteyenlerin aklına gelen sorulara cevap vererek, kendiniz için en doğru tatil planlamasını yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.”

Kaplıca en basit haliyle yer altından çıkan ve içerdiği mineraller sebebiyle destekleyici tedavilerde kullanılabilen termal suların olduğu bölgelerde kurulan tesislerin genel adıdır. Termal oteller ile kaplıcalar arasındaki en temel fark günümüzün modern otel konseptinin kaplıca mantığı ile başarılı bir şekilde harmanlanmış olmasıdır. Kaplıcalar yaygın olan görüşe göre genellikle orta yaş ve üzeri insanların, kış aylarında tatil yapmak için tercih ettikleri yerler olarak görülürken; termal oteller bu konsepti değiştirerek her yaştan insanın, yılın dört mevsiminde hem keyifli bir tatil yapması hem de şifalı termal suların olumlu etkilerinden yararlanmasını sağlar.

Termal otellerde konaklama amacı kaplıcalarda olduğu gibi destekleyici tedavi almak olabileceği gibi “kendini şımartacak bir tatil yapma” arzusu da olabilir. Son yıllarda özellikle kalabalıklaşan şehirlerin insanlar üzerindeki yorucu etkileri göz önünde bulundurulduğunda wellness kavramının çok daha ön planda olduğunu görüyoruz.

Wellness ya da wellbeing olarak tanımlanan; kişinin kendini daha sağlıklı, zinde, enerjik ve keyifli hissetmesini sağlayan uygulamalar Euphoria Hotels tarafından sunulan hizmetlerden sadece bazıları. Termal otel konsepti içerisinde kaplıca deneyimi yaşarken aynı zamanda konforlu bir konaklama, sağlıklı beslenme, spor yapma, SPA ve masaj uygulamaları eşliğinde rahatlama imkanı sunan Euphoria Hotels ile kendinize ve sevdiklerinize güzel bir hediye verebilirsiniz.